ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η πρώτη γκέλα της ΑΕΚ στην Γ΄ Εθνική

Την πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής γνώρισε η ΑΕΚ που έμεινε στο 0-0 με τον ΑΟ Περιστερίου στο “Ελ Πάσο”. Κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Δέλλα που φωνάζουν δικαιολογημένα για γκολ που δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

Την πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής γνώρισε η ΑΕΚ που έμεινε στο 0-0 με τον ΑΟ Περιστερίου στο “Ελ Πάσο”. Κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Δέλλα που φωνάζουν δικαιολογημένα για γκολ που δεν μέτρησε ως οφσάιντ.\r\n\r\nΜε εμφάνιση επιπέδου Γ΄Εθνικής στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τον ΑΟ Περιστερίου παρουσιάστηκε η ΑΕΚ που ήταν σαφώς χειρότερη από τα προηγούμενα δύο παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.\r\n\r\nΠαρόλαυτα, δημιούργησε ευκαιρίες και θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αν ο διαιτητής ακύρωνε λανθασμένα ως οφσάιντ το γκολ του Πόποβιτς στο 27΄, και αν δεν σταματούσε τους “κιτρινόμαυρους” επίσης λανθασμένα για οφσάιντ σε άλλες 2-3 περιπτώσεις.\r\n\r\nΌπως αναμενόταν ο ΑΟ Περιστερίου παρατάχθηκε για μαζική άμυνα, η ΑΕΚ εκνευρίστηκε υπερβολικά, αγχώθηκε υπερβολικά με το πέρασμα του χρόνου και απογοήτευσε τους φίλους της που γέμισαν το “Ελ Πάσο”. Η σημαντικότερη ευκαιρία στο ματς σημειώθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Ντακόλ από εξαιρετική θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.\r\n\r\nΟι συνθέσεις των ομάδων\r\n\r\nΑ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιάννης Ταπρατζής): Ψύχος, Π. Πλέστης, Ποστόλης, Συμεωνίδης, Βασίλογλου, Μπέλης (46’ Παναγάκης), Χ. Πλέστης (90’+ Παναγόπουλος), Χέλμης, Μπόσιος, Συράγκος (86’ Σαμπράκος), Χρόνης\r\n\r\nΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Τσουμάγκας, Τσιρίλο, Ρόβας (90’ Τσεβάς), Τσουκαλάς (70’ Αργυρίου), Γεωργέας, Κορδέρο, Γροντής (87’ Καζβιρόπουλος), Πλατέλλας, Πόποβιτς, Ντακόλ

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!