Ειδήσεις και News για Showbiz-gossip, Σειρές, Media & μουσική

ΚΛΕΙΣΙΜΟ
showbiz

Η Κοντσίτα και οι ποδοσφαιρικές… συμπτώσεις

Μπορεί να συνδέεται η τραγουδίστρια με το περίφημο μούσι που κατέκτησε το διαγωνισμό της Eurovision και το ποδόσφαιρο; Κι όμως… μπορεί.

Μπορεί να συνδέεται η τραγουδίστρια με το περίφημο μούσι που κατέκτησε το διαγωνισμό της Eurovision και το ποδόσφαιρο; Κι όμως… μπορεί. \r\n\r\nΗ Κοντσίτα χάρισε στην Αυστρία την πρώτη της νίκη στο διαγωνισμό μετά το 1966. Και τώρα αρχίζουν οι απίστευτες συμπτώσεις. Κι εκείνη τη χρονιά ο Ολυμπιακός ήταν πρωταθλητής Ελλάδας.\r\n\r\nΕπίσης δύο μεγάλες ομάδες, η Μίλαν και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, είχαν μείνει εκτός Ευρώπης τερματίζοντας έβδομη και τέταρτη σε Ιταλία και Αγγλία αντίστοιχα.\r\n\r\nΘέλετε κι άλλα; Εκείνη τη χρονιά, το 1966 δηλαδή, η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε κατακτήσει το πρωτάθλημα, κάτι που μπορεί να πετύχει εφόσον δεν χάσει το Σάββατο από την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου», ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης σήκωνε το Κύπελλο Πρωταθλητριών νικώντας με 2-1 στον τελικό των Βρυξελλών την Παρτιζάν, κάτι που μπορεί να πετύχει και φέτος εφόσον νικήσει στον τελικό τους συμπολίτες «ροχιμπλάνκος». Παρεμπιπτόντως το 1966 η Αγγλία είχε κατακτήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο. Λέτε;\r\n\r\nΠηγή: sport-fm.gr

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!