Ειδήσεις και News για Showbiz-gossip, Σειρές, Media & μουσική

ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Παγκόσμιος Γιαννιώτης

Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου έχασε το μετάλλιο στο νήμα μένοντας τέταρτος.

\r\nΌμως δεν τα παράτησε και ένα χρόνο μετά δικαιώθηκε πανηγυρικά.\r\n\r\nΟ Σπύρος Γιαννιώτης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 10 χλμ. ανοιχτής θάλασσας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου που διεξάγεται στη Βαρκελώνη.\r\n\r\nΟ Έλληνας πρωταθλητής είχε χρόνο 1:49:11,0 και επανέλαβε την επιτυχία που είχε σημειώσει το 2011 στη Σαγκάη. Δεύτερος ήταν ο Γερμανός Τόμας Λουρτς και τρίτος ο Τυνήσιος Ουσάμα Μελούλι.\r\n\r\nΟ έτερος Έλληνας αθλητής της κούρσας, ο Αντώνης Φωκαΐδης, αναδείχθηκε 30ος με χρόνοπ 1:50:20,7.\r\n\r\nΠηγή: sport-fm.gr

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!